Jak długo trwa realizacja wirtualnego spaceru

Wirtualny spacer – ile czasu zajmie zrobienie wirtualnej wycieczki?

Wybór odpowiedniej daty, godziny i koordynacja z firmą może zająć kilka minut, sesja zdjęciowa zajmie od godziny do kilku godzin, w zależności od wielkości powierzchni. Następnie edycja i publikacja to czas od jednego do kilku dni, aby zapewnić kontrolę jakości i opublikowanie wpisu.

Wszystko wydaje się takie proste, prawda?

Prawda jest taka, że utworzenie wirtualnego spaceru jest dość proste. Ale ponieważ proces ten może wydawać się długotrwały i kosztowny, wiele firm nadal pomija wirtualne spacery jako sposób prezentacji swojej przestrzeni. Dlaczego? Wiele wyjaśnień sprowadza się do podstawowej wiedzy na temat wirtualnych spacerów i informacji, co robią dla marketingu cyfrowego.

wirtualny spacer wirtualna rzeczywistość vr
wirtualny spacer wirtualna rzeczywistość vr

Formularz kontaktowy:

Czas realizacji wirtualnego spaceru może znacznie się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak:

 • Rozmiar przestrzeni: Im większa jest przestrzeń do zmapowania, tym dłużej trwa proces wykonania wirtualnego spaceru.

 • Liczba detali: Im więcej detali, takich jak meble, roślinność, dzieła sztuki lub inne elementy wystroju, tym więcej czasu i pracy wymaga ich włączenie do wirtualnego spaceru.

 • Liczba zdjęć: Liczba zdjęć potrzebnych do zmapowania danej przestrzeni ma bezpośredni wpływ na czas potrzebny na wykonanie wirtualnego spaceru.

 • Wybrana jakość: Im wyższa jakość wykonania wirtualnego spaceru, tym dłuższy czas potrzebny do jego wykonania.

 • Doświadczenie wykonawcy: Czas potrzebny na wykonanie wirtualnego spaceru może być krótszy lub dłuższy w zależności od doświadczenia wykonawcy.

  Ze względu na powyższe czynniki czas realizacji wirtualnego spaceru może wynosić od kilku godzin do kilku dni. Małe wirtualne spacery mogą być gotowe już następnego dnia po realizacji, ale warto pamiętać, że proces tworzenia dużego wirtualnego spaceru jest złożony i wymaga czasu.

Jak wygląda proces tworzenia wirtualnego spaceru?

Proces tworzenia wirtualnego spaceru składa się z kilku etapów:

 • Planowanie i przygotowanie: W tym etapie ustala się cel projektu, zakres prac oraz wybiera odpowiedni sprzęt do danej przestrzeni. Następnie, przed rozpoczęciem sesji fotograficznej, wnętrze, które ma zostać zmapowane, jest przygotowywane, tak aby uzyskać jak najlepsze efekty.

 • Sesja fotograficzna: Kolejnym etapem jest wykonanie serii zdjęć z różnych punktów w przestrzeni, które mają zostać później połączone w jedną całość. W tym celu używa się kamery 360 stopni lub 3D, która umożliwia zrobienie zdjęć z każdego kąta.

 • Przetwarzanie zdjęć: Następnie zdjęcia są edytowane przy użyciu specjalnego oprogramowania, które pozwala na ich połączenie w jedną całość. W tym etapie usuwa się również niepożądane elementy, takie jak refleksy świetlne, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy.

 • Tworzenie modelu 3D: W tym etapie przetworzone zdjęcia są wykorzystywane do stworzenia trójwymiarowego modelu przestrzeni. Proces ten polega na ułożeniu ze sobą zdjęć i określeniu ich położenia względem siebie.

 • Dodawanie elementów interaktywnych: Ostatnim etapem jest dodanie elementów interaktywnych do wirtualnego spaceru, takich jak np. przyciski do nawigacji, opisy miejsc, wirtualne przyciski itp.

Jak korzystać z wirtualnego spaceru

Oto kilka sposobów wykorzystania wirtualnego spaceru, aby działał dla Twojej firmy:

 • Umieść go na swojej stronie internetowej: gdy klienci odwiedzają Twoją witrynę internetową, czy to w celu zakupu nieruchomości, czy w celu zarezerwowania wakacji, udostępnij wirtualny spacer, w którym będą mogli łatwo zapoznać się z ofertą.

 • Podziel się z klientami: jeśli Twoja firma otrzymuje zapytania dotyczące Twojej lokalizacji, na które można odpowiedzieć podczas oglądając wirtualny spacer, zaoferuj klientom wysłanie go, aby odpowiedzieć na niektóre z ich pytań.

 • Opublikuj w mediach społecznościowych: jeśli wirtualna wycieczka jest nowa i chcesz, aby wzbudziła zainteresowanie, opublikuj ją w sieciach społecznościowych swojej firmy. Zastanów się, z której platformy najczęściej korzystają Twoi klienci i upewnij się, że mogą ją łatwo znaleźć dzięki odpowiednim hashtagom i kluczowym informacjom.

Rodzaje wirtualnych wycieczek

Właściwy typ wirtualnej wycieczki dla Twojej firmy będzie prawdopodobnie zależał od branży, czasu i budżetu. Większość z tych wycieczek jest podzielona na trzy typy.

 • Spacer wirtualny 360°: Pozwala widzowi zobaczyć miejsce ze wszystkich stron, wokół siebie. Są wykonywane za pomocą sekwencji ujęć z kamery 360 stopni, które są łączone w jeden spacer wirtualny.

 • Spacer wirtualny 3D: Jest prezentowany za pomocą modeli 3D, co oznacza, że całe środowisko jest skanowane i modelowane w trzech wymiarach.

 • Spacer w wirtualnej rzeczywistości: Firmy, które chcą, aby ich spacery były jak najbardziej realistyczne, często wybierają te z opcją wirtualnej rzeczywistości (VR) 3D. Użytkownicy potrzebują gogli wirtualnej rzeczywistości i odpowiedniego oprogramowania VR, aby ta wycieczka była jak najbardziej wciągająca.

wirtualny spacer interaktywny
wirtualny spacer interaktywny

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami, aby omówić Twój projekt wirtualnej wycieczki 3D i zobaczyć, ile będzie kosztował.