Matterport jak to działa w praktyce?

Nowa technologia Matterport została opracowana w sposób, który umożliwia zwiedzanie nieruchomości w pełnych trzech wymiarach. Efekt można oglądać na komputerze lub urządzeniu przenośnym. Kamera Matterport skanuje wnętrze i tworzy symulację 3D każdego pomieszczenia osobno, komponując w ten sposób wirtualneą wycieczkę, która jest tak szczegółowa, jakbyś sam spacerował po nieruchomości, niezależnie od jej wielkości. Możesz prawie poczuć, jak przechodzisz przez pokoje i na przykład wchodzisz po schodach, lub do ogrodu. Te trójwymiarowe wirtualne wycieczki są idealne w każdego rodzaju marketingu nieruchomości i pomagają potencjalnym nabywcom uzyskać prawdziwy obraz Twojej nieruchomości bez konieczności fizycznej wizyty. Jak dotąd ta technologia okazała się bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, ponieważ pozwala na ogromną oszczędność czasu i doskonałą promocję.

Wirtualny spacer 3D Matterport

Jakie korzyści daje technologia Matterport 

 • Wierne odwzorowanie wnętrza w trzech wymiarach.

 • Estetyka i wyjątkowa graficzna oprawa.

 • Oszczędność czasu (zdjęcia matterport wykonywane są szybciej niż standardowa fotografia 2D).

 • Możliwość wyboru rodzaju prezentacji i dostosowania jej do Twoich potrzeb.

 • Trójwymiarowy plan całej przestrzeni w jednej bryle 3D (tzw. Doll House).

 • Wideospacer.

Czym jest Wirtualny Spacer Matterport

Matterport to standard przechwytywania przestrzeni 3D. Jest to platforma typu „wszystko w jednym”, która przekształca rzeczywiste przestrzenie we wciągające cyfrowe modele wnętrz. To znacznie więcej niż zwykłe skanowanie panoramiczne, Matterport umożliwia skanowanie i łączenie pomieszczeń w celu tworzenia prawdziwie interaktywnych modeli przestrzeni 3D.

Dodatkowe korzyści

Udostępniaj swój model 3D i powiązane zasoby każdemu na dowolnym urządzeniu. To tak proste, jak udostępnienie zdjęcia. Będziesz mógł przyspieszyć współpracę i produktywność, a także zwiększyć zaangażowanie i zasięg klientów.

 • Udostępnij w mediach społecznościowych i e-mailu

 • Umieść go na swojej stronie

 • Publikuj w Google Street View oraz na innych platformach

 • Wyślij schematyczne plany pięter

Na czym polega proces skanowania 3D

Tworzenie wycieczki to proces stosunkowo szybki, kamera wykonuje zdjęcia w każdym pomieszczeniu osobno. Aparat Matterport skanuje obraz wokół siebie, aby utworzyć obraz 3D, który jest cyfrowo konwertowany na trójwymiarowe przestrzenie. Odwiedzamy Twoją nieruchomość i za pomocą aparatu Matterport fotografujemy każde pomieszczenie, zapewniając zarówno obrazy nieruchome, jak i krótką wirtualną wycieczkę wideo. Dodatkowo tworzony jest trójwymiarowy plan całej przestrzeni w postaci jednej bryły 3D, którą moża dowolnie obracać. Oprócz tego, w zależności od Twoich potrzeb dodajemy punkty informacyjne, zdjęcia, filmy, opisy w poszczególnych miejscach wycieczki.

Floor Plan i Doll House

Wirtualny sacer Matterport daje niesamowite dodatkowe możliwości, których nie dają inne typy spacerów 3D. Jest to przede wszystkim tzw Doll House, czyli trójwymiarowy model całej nieruchmości, połączony w jedną bryłę 3D. Model można obracać w trzech wymiarach i w każdej chwili zajrzeć do środka dowolnego pomieszczenia. Matterport generuje również automatycznie plan wnętrza nieruchomości w dwóch wymiarach.

Co od nas dostajesz

 • Wirtualny spacer 3D Matterport

 • Wirtualny spacer Google Street View

 • Krótki film mp4 pokazujący spacer po Twojej nieruchomości

 • Zdjęcia panoramiczne 360 stopni

 • Gotowy adres www z wirtualnym spacerem do prezentacji w dowolnym miejscu

wirtualny spacer 3d
wirtualny spacer 3d

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem nieruchomości, agentem, prowadzisz biznes i chcesz wyróżnić swoją przestrzeń, wirtualne wycieczki 3D Matterport mogą zwiększyć sprzedaż i dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

74%

95%

agentów nieruchomości korzystających z Wirtualnych Spacerów sprzedaje więcej mieszkań.

osób chętniej wybiera ofertę firmy dzięki wirtualnym spacerom 3D

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami, aby omówić Twój projekt wirtualnej wycieczki 3D i zobaczyć, ile będzie kosztował.